Menzil Tarikatı… Mal varlıkları, siyasilerle ilişkileri, örgütlenmeleri…

Menzil Tarikatı… Mal varlıkları, siyasilerle ilişkileri, örgütlenmeleri…

-Menzil Tarikatı

– Gavs Kimdir?

– Nasıl Çalışırlar?

– Mal Varlıkları Nedir?

– Hangi Siyasetçiler Bağlıdır?

– Devlete Ne Oranda Sızmışlar? ….

Twitter’da adlı bir hesaptan yapılan flood, Fethullah Gülen tarikatından sonra devlet içinde yapılanmaya başladığı konuşulan Menzil Tarikatının tüm yönlerine dair bilgi verdi. Menzil Tarikatına, liderine, lükse olan düşkünlüklerine dair bilgi verilen paylaşımda tarikatın sahip olduğu iddia edilen mal varlıkları ve tarikata yakın olduğu iddia edilen siyasiler de açıklandı.

Paylaşımların tamamı şöyle:

Bir müridin Menzil Tarikatı’na bağlanması için öncelikle şeyhten tövbe alması gerekir. Fotoğrafta şeyhin tuttuğu ipe tutunan müridler şeyhin söylediklerini tekrar ederek 1. aşamayı geçer, 2. aşama “Tövbe Adabı”nda yazan talimatları yerine getirmektir.

Sadece Menzil Şeyhi tövbe vermez. Menzil şeyhinin seçtiği vekilleri il ve ilçelerdeki “Dergah”larda yeni gelen müridlere tövbe verme yetkisine sahiptir. Menzil Tarikatı’na bağlanan müridlere “Sofi” denir.

Menzil’de camide konaklarsınız, sabah-akşam çorbanız ücretsizdir. Menzil’deki alışveriş yerleri Şeyhe aittir, fiyatlar 2 katıdır. Menzilde bütün işleri sofiler yapar, buna “hizmet” denir; Şeyhin: bağını,bahçesini, tarlasını, inşaatını sofiler yapar ve sevap kazanırlar 🙂

Dergah dediğimiz yerler 5-10 yıl öncesine kadar müridlerin bulunduğu yerlerde bodrum katı ya da evlerde toplandıkları yerlerdi. Bugün buralar genelde lüks mekanlar ve ana merkezler olan “Semerkand Kültür Merkez”lerine bağlıdırlar. link: .

Dergahlar aynı zamanda vergisiz ticaret merkezleridir. Her dergahın içinde bir market vardır ve bu marketlerde genelde duyulmayan, sofilere özel ürünler satılır. Aynı zamanda Semerkand adı altındaki dergi ve kitaplarını buradan dağıtırlar.

Menzil Tarikatı’da tıpkı Fetö gibi yapılanmaktadır. Hatta aynı yolu izliyor desek yeridir.

Menzil Tarikatı Akp kuruluşundan beri onlara destek vermiştir. Görseldeki tweet pro-menzil hesabından paylaşılmıştır, bir nevi başbakanlık özel hesabı gibi. Zaten Ahmet Davutoğlu’nun ziyareti her şeyi açıklıyor.

Menzil Tarikatı’nın tıpkı Fetö gibi kendisine ait hastahanesi vardır ve açılışını açılış seven bir isim yapmıştır. EM-SEY yani “Emret Seydam” Seyda Menzil Şeyhinin diğer ünvanlarından birisidir.

Twitter’da sürekli dolaşan “Menzil şeyhine kul, köle, köpek olmak farzdır” diyen bu şahıs Raşit Erol’un oğlu, şimdiki Menzil Şeyhinin yeğeni Fevzeddin Erol’dur. (Fevzeddin Erol olayı Ergenekon’a kadar gidiyor, sonra paylaşacağım)

Eskiden Menzil Şeyhinin kerametleri dilden dile yayılırdı, artık Semerkand TV’den her eve naklen keramet yayını yapıyorlar. Bu ve benzeri binlerce deli saçması şeye sofiler tapıyor.

Menzil Tarikatı Şeyhinin ve oğullarının son model araçlarda geçişi.

Menzil Tarikatı Şeyhinin tövbe verme ayini.

Menzil Şeyhinin en büyük oğlu, ondan sonraki Menzil Şeyhi Muhammed Saki Erol’un demokrasi, laiklik hakkındaki mütavazı görüşleri. Not: Hz. Hüseyin’in soyundan geldiklerini iddia ettikleri için Elhuseyni soyadını/lakabını kullanırlar.

Menzil Tarikatı’nın zengin müridleri ve oğul/torunları GVS(gavs) plaka araçlar kullanır. Sağlık Bakanlığı’da Menzilcilerin yuvası olduğu için bu tarz uçaklar görmek sıradan sayılıyor.

“Devlete götünü dayamak” teriminin yerini “Tarikata gir seni devlete sokar” olarak değişmiştir. Menzil tarikatı öncelikle belediye başkanları emniyet mensupları ve diğer dairelerin amir/memurlarıyla irtibata geçip onları tarikata katar. Sonrasında sofiler devlet kademelerine …

Menzil Şeyhi’nin 3 milyon TL’lik aracına laf edenlere “Şerefsizler” diyen Cübbeli de Menzil’in büyüme hızını görüp ittifak kuranlardan.

Menzil Şeyhi’nin amcasının oğlu Abdulhalim El Hüseyni’ye ait kebapçı, akaryakıt istasyonu ve alışveriş sitesi.

Menzil Tarikatı ailesinin el atmadıgı sektör neredeyse yok gibi. Şeyhin büyük oğlu ‘un ortağı olduğu SEM Diamond. Gökcek’in kanalında programa bile çıkarmışlar firmayı.

  • Firma ilk kurulduğunda adı Macha Diamond. Sonradan isim değiştirip Sem oluyor.
  • Menzil Şeyh vekiline ait sadece bir Kuyumcu dükkanının sermayesi 1.7 milyon TL

Bilmiyorum ne derece şaşıracaksınız ama sağlayıcısı da Menzil’e bağlı. https://twitter.com/Mr___Crow/status/1032595970872299523 …

Güler misin ağlar mısın bilemedim. Bu 12-13 yaşındaki çocuğun tek özelliği Menzil Şeyhi’nin en büyük oğlunun çocuğu olması. Çocuk belki de aşk acısını yazmış ama gelen yoruma bakın..

Menzil Tarikatı’nın isteyipte elde edemeyeceği bir şey yok gibi. ‘Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi’ kurulması için 18 Mayıs’ta Menzilcilere özel KHK bile çıkarıldı.

Diyelim zenginsiniz ve Menzil köyüne gittiniz; toplu şekilde camide yatmanız gerekiyor ama siz ZENGİNSİNİZ. İşte Menzil Ailesi sizi düşünüp köye yürüme mesafesinde ve fakirlerin giremeyeceği kadar pahalı bir proje hazırlamış.

Çekirdekten yetişme Menzilci Yeni Şafak yazarı Serdar Tuncer’in ( ) bir Tv programında mercedese binen şeyhini peygamberlere benzetip savunması.

FEVZEDDİN EROL ve BUHARA KÖYÜ

Raşit Erol öldükten sonra yerine kardeşi Abdulbaki Erol(şu an ki şeyh) geçer ama Raşit Erol’un oğlu Fevzeddin Erol kabul etmez. Sonradan o da kabullenir ama Eskişehir’de bir çiftlik alıp orasını mesken tutar kendisine.

Köy ilk zamanlar bu şekilde. Menzil’de olduğu gibi sofiler tarlaları ekiyor biçiyor falan ufak ufak yerleşiyorlar.

Bunlar da 2011 yılında çekilmiş fotoğraflar. Fotoğrafta görünen ev Fevzeddin Erol’un fakirhanesi.

Her ne kadar Menzil şeyhi olamamışsa da sofiler üzerinde baya etkilidir. Tansu Çiller’den hediye olarak silah almışlığı da vardır.

Org. Bilgin Balanlı’ya Balyoz kumpasında çiftliği bombalayacak diye düzmece dosyalar hazırlandı. Balanlı 3 yıl tutuklu kaldı, Fevzeddin Erol imparatorluğunu daha da büyüttü.

Köyün en son görüntülerinden biri:

Menzil ailesinin vazgeçilmezi olan son model araç dibinde el öptürme ayini. Yer Yozgat’ın bir köyü.

Birilerini korkuttuysam ne mutlu bana. Büyük ihtimal spamlatırlar beni ama çok umrumda değil, uzun zamandır yapmak istediğim bir flooddu. Sizden ricam flooddaki bilgileri indirmeniz/kaydetmeniz ve bunların yüzüne vurmanız.

Menzil Tarikatı’nın “Hizmet Nimettir” felsefesi. Hizmetin büyüğü küçüğü yoktur, amele gibi çalışın yeter.

Bu ve benzeri depolar her ilde vardır. Menzil şirketleri bu depolara ürünleri gönderir, gelen ürünler dergahlara buradan dağıtılır. Videoda hizmet aşkıyla yanan sofileri görmektesiniz. Not: Dağıtım ücreti, işçilik ücreti, dükkan ücreti, vergi levhası, vergi yok.

SemBilet nedir diye bir araştırayım dedim sahipleri yine Menzil Şeyhi’nin çocukları çıktı. Eski ortaklardanmış. Şimdiki sahibi Menzilci iş adamlarının topluluğu olan TUMSİD’ın yönetim kurulu başkanı. Mahsun Elhuseyni medyada pek yok ama ilginç bir detaya ulaştım.

Menzil Şeyhi’nin çocukları “22 Temmuz Davası” olarak bilinen Fetö’nün yasadışı dinlenme davasında “önleme dinleme” talebinde bulunmuşlar. Soru: Dinlenemeyecek kadar gizli saklı neler çeviriyorlar acaba?

Menzil Ailesinin İstanbul Ticaret Odasına kayıtlı “bulabildiğim” şirketleri.

Hizmet ile ilgili yazdıklarım bazılarına çok uç, saçma gelmiş olabilir. Bu video Menzil Tarikatı’nın köleleştirme felsefesinin özeti gibi.

Öncelikle ulusal haber sitelerini kınayarak söze başlıyorum çünkü bu haber sadece 2 Adıyaman haber sitesinde yer alıyor bakabilirsiniz. Dönemin sağlık bakanı Recep Akdağ ve BB Yardımcısı Numan Kurtulmuş aynı gün Raşit Erol’un eşinin cenazesi için Menzil’e taziyeye gelmişler.

Menzilciler tutturmuşlar ama Beşir derneği şöyledir böyledir, insanlara yardım ediyor. Yahu arkadaşım adı üstünde DERNEK! Sizden 100 topluyorsa 1’ini bağış yapıyor. Bu ülkeyi soyup soğana çeviren çok dernek gördük..

Semerkand TV Naklen Keramet Yayını 2: Menzil Şeyhi depremi durduruyor. Soru: 24 Nisan’da Adıyaman’daki 5.1’lik depremi niye durduramamış, menzil dışında mıydı?

Bu şey değil mi ya, orduya ufak ufak sızma?

Yaptıkları şey vird çekmek. Taşlarla dua falan okuyorlar. Bildiğim kadarıyla vird naksibendilerde var sadece. Not: Dikkat etmeniz gereken yer namaz değil paylaşımı yapan kişi.

Adamlar derin devlete bile sızmış siz neyin hesabını yapıyorsunuz arkadaş.

Sâdâtlar sünnet-i seniyyeyi sözle değil hal olarak yaşar ve yayarlar. -Gavs-ı Sânî (k.s) Ne güzel demiş Şeyh, bakın torunu ne güzel yayıyor.

Bunlar da diğer iddialar:

https://twitter.com/ihracfaraday/status/1032925436706209792

https://twitter.com/Fatihel06554839/status/1032950252205232128

https://twitter.com/444seyyah1/status/103379113795222732

Not: Yazım hataları şahsa aittir.
Gazetelink Medya

Gazetelink Medya

Haberler, son dakika haberleri, yerel ve dünyadan en güncel gelişmeler, magazin, ekonomi, spor, gündem ve tüm gazete haberleri gazetelink.com'da!

Son Haberler

Tekrar hoşgeldiniz!

Hesaba giriş yap

Şifrenizi alın

Parolayı sıfırlamak için ayrıntıyı girin

Yeni Oynatma Listesi Ekle